Kas yra eneagrama?

Eneagrama – (graik. ennea – devyni, gramma –ženklas, vieta, taškas) visame pasaulyje pripažinta asmenybės tipologija, unikali senovės sufijų mokymo ir klasikinės psichoanalizės sintezė. Ji aprašo devynis fundamentalius asmenybės tipus ir jų tarpusavio ryšius.

Skirtingai nei kitos tipologijos, Eneagrama neapsiriboja charakteringų bruožų ir stereotipinių elgesio modelių aprašymu. Ji pristato devynis pagrindinius asmenybės tipus, kurie yra paremti vidine motyvacija, ir atskleidžia, kaip ši motyvacija pasireiškia visose gyvenimo srityse: santykiuose, karjeroje, finansuose, asmeniniame tobulėjime ir šeimoje. Unikali tipologija leidžia suprasti, kokie pasąmonės troškimai ir baimės verčia mus būtent taip mąstyti, jaustis ir elgtis.

Eneagrama – tai žinios apie žmonių asmenybės tipus, jų skirtingą elgesį, skirtingas vertybes, įsitikinimus, bendravimo būdus. Eneagrama siūlo kiekvienam tipui individualų asmenybės augimo kelią ir
atskleidžia, kaip vystyti stipriąsias savo puses.

Eneagrama taip pat atskleidžia radikalius pokyčius, vykstančius su žmogumi tais atvejais, kais jis yra stresinėje ir komforto situacijose. Parodo, kaip tose situacijose keičiasi žmogaus mąstymas ir elgesys.

Atradę Eneagramą žmonės mato ir jaučia, kaip tiksliai šioje asmenybių tipologijoje aprašoma jų gyvenimiška patirtis, kaip aiškiai atskleidžiamos priežastys, kodėl jie taip elgiasi bei parodomi būdai, ką ir kaip galima keisti savo gyvenime. Tai vienas iš tiksliausių, giliausių ir aiškiausių modelių, kuris leidžia suprasti ir pajusti save bei Jums svarbius žmones.

Eneagrama siūlo kiekvienam tipui individualų asmenybės augimo kelią ir atskleidžia, kaip vystyti stipriąsias savo puses.

Eneagrama leidžia suprasti, kad egzistuoja devyni skirtingi požiūriai, devyni skirtingi vertybių rinkiniai, devyni skirtingi bendravimo stiliai, devyni skirtingi problemų sprendimo būdai – ir kad jie visi reikalingi ir veiksmingi!

Daugybė žmonių pasaulyje naudojasi Eneagrama. Jie tai daro todėl, kad Eneagrama veikia! Amerikoje Eneagrama studijuojama verslo mokyklose ir universitetuose, tikiuosi, kad ir Lietuvoje ja sėkmingai galėsime naudotis.

eneg

SUŽINOKITE NAUJIENAS!